Gostovanje spletnih strani je razmeroma enostaven in varen proces, ki je nujen pogoj, če želimo imeti svoje spletno mesto oziroma svojo spletno stran. Gostovanje pomeni, da podatek iz svoje strani na spletu, shranjujemo na strežniku, ki nato te iste vsebine servira oziroma streže vsem obiskovalcem vašega spletnega mesta. Seveda se pri tem zastavlja vprašanje, kako varno je spletno gostovanje oziroma, kako varni so podatki, ki potujejo po spletu?
Najprej je potrebno poskrbeti za varnost strežnikov, kjer so shranjene vse vsebine iz spletne strani. To pomeni, da so strežniki nameščeni v posebnih prostorih, ki so namenjeni ravno spletnemu gostovanju. Taki prostori tako strežnikom nudijo optimalno podporo in zaščito za brezhibno delovanje sistemov. V te prostore lahko vstopajo samo strokovnjaki, ki so za to pooblaščeni in usposobljeni. To osebje skrbi za to, da vse deluje brezhibno. Poleg tega so strežniki zavarovani z naprednimi programskimi in strojnimi rešitvami, tako da je njihova zanesljivost kar se da visoka. Za varnost je običajno poskrbljeno tudi z UPS sistemom, s katerim se poskrbi, da strežniki lahko nemoteno delujejo naprej tudi v primeru izpada električne energije.
Pri varnosti spletnega gostovanja pa je potrebno veliko pozornost nameniti tudi varnosti številnih podatkov, ki so shranjeni na strežnikih. Ti podatki so namreč lahko tudi osebne ali celo finančne narave. Prav tako je pomembno poskrbeti za varnost elektronskih naslovov, imen in priimkov vseh obiskovalcev, ki se na vaši spletni strani naročijo na prejemanje vaših elektronskih sporočil (t.i. mailing lista). Še toliko pomembnejša je varnost v primeru spletne trgovine, ko vam spletni obiskovalci zaupajo svoje finančne podatke. Vse tovrstne podatke je najbolj učinkovito mogoče zaščititi z namestitvijo t.i. SSL certifikata – gre za digitalni certifikat, ki med spletno stranjo in obiskovalcem le-te ustvarja varno povezavo. To pomeni, da so vsi izmenjani podatki med njima šifrirani in zaščiteni pred tretjimi osebami.